naslednje tekmovanje

Do začetka tekmovanja še:

REGIJSKO TEKMOVANJE MLADIH PIANISTOV
PRIMORSKIH GLASBENIH ŠOL 2024

Datum: 19. in 20. april 2024
Lokacija: Kosovelov dom Sežana


Tonske vaje tekmovalcev
 

Petek, 19.4.2024
8.55 POZDRAV RAVNATELJA

  9.00  Kategorija 1.b
________________________________________

9.00 - 9.12
Karin Žolgar
Roj.: 2012
Glasbena šola Koper
Učiteljica: Danijela Masliuk
N. Vygodsky: Variacije na paganinijevo temo
F. Chopin: Poloneza v As-duru op. posth.
S. Bortkiewich : Ko bom velik "Iz mojega otroštva" op.14, št.6
Minutaža: 10:00 min.
________________________________________

9.12 - 9.23
Gabrijela Benec
Roj.: 2012
Glasbena šola Postojna
Učiteljica: Saša Crnobrnič
  J. Haydn: Sonata v G-duru, Hob. XVI: G1, Allegro, Menuet
B. Glavina: Mali romantični valček
E. Grieg: Poetične slike op. 3, št. 4 in 1
Minutaža: 9:10 min.
________________________________________

9.23 - 9.33
Kristina Blažko
Roj.: 2012
Glasbena šola Vinka Vodopivca Ajdovščina
Učiteljica: Kristina Morelj Gec
  L. van Beethoven: Sonata v G-duru, op. 49 št. 2, Allegro, ma non troppo
C. Scott: Pesem z vzhoda, op. 54, št. 2
B. Glavina: Mali romantični valček
Minutaža: 8:00 min.
________________________________________

9.33 - 9.44
Astrid Glavina
Roj.: 2012
Glasbena šola Koper - podružnica Piran /
Glasbena matica v Furlaniji Julijski krajini
Učiteljica: Aleksandra Češnjevar Glavina / Sijavush Gadjijev
  L. van Beethoven: Sonata v f-molu, op.2/1, 1.st. Allegro
B. Bartok: Ples v bolgarskem ritmu, št. 2
F. Chopin: Impromptu št. 1 v As-duru
Minutaža: 9:00 min.
________________________________________

9.44 - 9.53
Anja Klanjšček
Roj.: 2011
Glasbena šola Nova Gorica
Učitelj: Armin Ćoralić
  L. van Beethoven: Sonata v G- Duru, op.49, št. 2, 1. stavek
B. Glavina: Promenada
F. Burgmuller: Etuda op.109, št.2, Les Perles (Biseri)
Minutaža: 7:10 min.
________________________________________

9.53 - 10.05
Josephine Palma
Roj.: 2011
SCGV Emil Komel Gorica
Učiteljica: Maia Glouchkova
  F. Liszt: da Venezia e Napoli "Gondoliera"
S. Prokofiev: Montecchi e Capuleti
Minutaža: 10:00 min.
 

10.50  Kategorija začetniki

10.50 - 10.56
Kiara Simčič Žorž
Roj.: 2015
Glasbena šola Koper - podružnica Piran
Učiteljica: Aleksandra Češnjevar Glavina
  T. Haslinger: Sonatina v C-duru (Allegro non tanto, Allegretto)
W. Gillock: Oblaki, ki drsijo
W. Gillock: V spomin Chopinu
Minutaža: 4:30 min.
________________________________________

10.56 - 11.02
Raša Šoba
Roj.: 2015
Glasbena šola Koper - podružnica Piran
Učitelj: Bojan Glavina
J. S. Bach: Bourree
I. Lang: Poslušajmo jutranje zvonove
B. Glavina: Male variacije na otroško pesmico "Kuža Pazi".
Minutaža: 5:00 min.
_____________________________________________

11.02 - 11.08
Zarja Štembergar
Roj.: 2015
Glasbena šola Ilirska Bistrica
Učitelj: Marko Kanalec
  C. Petzold: Menuet v G-duru
A. Goedicke: Miniatura
D. Dolinšek: Vila Svojeglavka
Minutaža: 4:00 min.
_______________________________________

11.08 - 11.14
Lidio Tommaseo
Roj.: 2015
Glasbena matica v Furlaniji Julijski krajini
Učiteljica: Tamara Ražem Locatelli
B. Glavina: Dve melodiji za levo roko, št.1. Zamišljena
W. Gillock: Fountain in the Rain
Minutaža: 4:50 min.
____________________________________________

11.14 - 11.19
Zala Winkler
Roj.: 2015
Glasbena šola Nova Gorica
Učiteljica: Barbara Mačkić
J. Pucihar: Ples indijancev
B. Glavina: Kresnice
D. G. Turk: Arioso
Minutaža: 4:00 min.
________________________________________

11.19 - 11.25
Louis Thibault Zanette
Roj.: 2017
Glasbena matica v Furlaniji Julijski krajini
Učiteljica: Tamara Ražem Locatelli
B. Glavina: Uspavanka
M. Mier: Fountain od Dreams
S. Majkapar: Kolysanka št.15 iz zbirke Biriulki
Minutaža: 4:15 min.
________________________________________

11.25 - 11.30
Anamarija Cencič
Roj.: 2015
Glasbena šola Koper - podružnica Izola
Učiteljica: Vesna Zuppin
J. S. Bach: Menuet v d-molu, BWV Anh. 132
C. Debussy: Mali črnec ("Le petit nègre")
Minutaža: 3:00 min.
________________________________________

11.30 - 11.36
Maja Gabrijelčič
Roj.: 2015
Glasbena šola Nova Gorica
Učiteljica: Ingrid Silič
J. B. Vanhal: Sonatina F-dur, 1.st. Andantino, 2.st. Allegreto
E. Ulaga: Metuljčkova prigoda
J. Ph. Romeau: Tambourin-Allegro
Minutaža: 4:17 min.
_____________________________________________

11.36 - 11.42
Rebeka Gomezel
Roj.: 2015
Glasbena šola Sežana
Učiteljica: Jana Zupančič
W. Gillock: Capricietto
W. Gillock: Moonlight
G. Martin: Boogie n.1
Minutaža: 4:20 min.
________________________________________

PAVZA
Tonske vaje tekmovalcev
________________________________________

12.25 - 12.31
Viktoria Grižon
Roj.: 2015
Glasbena šola Koper
Učiteljica: Nuška Gregorič
B. Glavina: Polžkove sanje
D. Šostakovič: Vesela pravljica
S. Prokofjev: Pravljica
W. Gillock: Capriccietto
Minutaža: 5:00 min.
________________________________________

12.31 - 12.38
Inti Gutman
Roj.: 2015
Glasbena šola Koper
Učiteljica: Valentina Češnjevar
D. Cimarosa: Sonata v d-molu
F. Burgmüller: Etuda op. 100/24 "Lastovka"
D. Kabalevski: Variacije v G-duru
Minutaža: 5:00 min.
_________________________________________

12.38 - 12.43
Adelina Kozelskaya
Roj.: 2015
Glasbena šola Koper - podružnica Izola
Učiteljica: Vesna Zuppin
J. S. Bach: Menuet v F-duru
J. B. Duvernoy: Etuda op.176 št.6
L. van Beethoven: Nemški ples v C-duru
Minutaža: 3:30 min.
_______________________________________

12.43 - 12.49
Evan Miliani
Roj.: 2016
Glasbena matica v Furlaniji Julijski krajini
Učiteljica: Tamara Ražem Locatelli
J. S. Bach: Preludij v e-molu
I. Berkovič: Variacije na ukrajinsko pesem
Minutaža: 4:50 min.
________________________________________

12.49 - 12.54
Erik Pavliha
Roj.: 2015
Glasbena šola Nova Gorica
Učiteljica: Barbara Mačkić
F. Bayer: Etuda v a molu
L. M. Škerjanc: Na vasi
I. Hurnik: Veseli poštar
A. Rowley: Pri palčkih
Minutaža: 3:00 min.
_____________________________________

12.54 - 13.01
Manu Miraj Privošnik
Roj.: 2015
Glasbena šola Koper
Učiteljica: Valentina Češnjevar
J. S. Bach: Preludij v d-molu
J. Ščurovski: Variacije v a-molu
P. I. Čajkovski: Čarovnica
Minutaža: 5:00 min.
____________________________________

13.01 - 13.07
Anika Prohan
Roj.: 2016
Glasbena šola Nova Gorica
Učitelj: Armin Ćoralić
J. Pucihar: Indijanski ples
J. Pucihar: V vesolju
D: Kabelvsky: Variacije na rusko temo op.51, št. 1
Minutaža: 4:15 min.
________________________________________

13.07 - 13.14
Matilde Quidel Ustolin
Roj.: 2016
SCGV Emil Komel Gorica
Učiteljica: Maia Glouchkova
J. S. Bach: Musette D-duru
D. Steibelt: Adagio
P. Hadijev: L'asinello
Minutaža: 5:00 min.
________________________________________

13.14 - 13.19
Vito Ramić
Roj.: 2015
Glasbena šola Vrhnika
Učiteljica: Kaja Stražar
L. van Beethoven: Nemški ples
D. Kabalevski: Lirični valček
W. Gillock: Tarantella
Minutaža: 3:45 min.
 

15.00 Kategorija 1.a

________________________________________

15.00 - 15.09
Sebastian Šimetić
Roj.: 2013
Glasbena šola Sežana
Učiteljica: Jana Zupančič
C. Debussy: Arabeska št.1
A. Pieczonka: Tarantella v a-molu
Minutaža: 7:00 min.
_____________________________________

15.09 - 15.17
Jona Štefančič
Roj.: 2013
Glasbena šola Postojna
Učiteljica: Saša Crnobrnič
D. Kabalevski: Variacije na slovaško ljudsko pesem, op. 51, št. 3
M. Goršič: Iz popka v cvet
J. Gnessina: Pedalna etuda
Minutaža: 6:10 min.
____________________________________________

15.17 - 15.24
Tamara Šućur
Roj.: 2013
Glasbena šola Postojna
Učiteljica: Snježana Pleše Žagar
J. Schmitt: Sonatina op.83, Moderato
S. Majkapar: Snemalnik
S. Majkapar: V kovačnici
S. Majkapar: Tarantela
Minutaža: 5:40 min.
________________________________________

15.24 - 15.33
Tinkara Teinović
Roj.: 2014
Glasbena šola Sežana
Učiteljica: Tamara Ražem Locatelli
D. Cimarosa: Sonata A-dur
D. Kabalevski: Sanje
I. Berkovič: Variacije na rusko narodno pesem
Minutaža: 7:25 min.
_______________________________________

15.33 - 15.42
Tina Uršič
Roj.: 2013
Glasbena šola Sežana
Učiteljica: Tamara Ražem Locatelli
E. Grieg: Lyric Pieces, Op. 43 - št. 6, To Spring
I. Berkovič: Toccata v a-molu
Minutaža: 7:00 min.
________________________________________

15.42 - 15.49
Gabrijel Vezjak
Roj.: 2014
Glasbena šola Nova Gorica
Učitelj: Armin Ćoralić
A. Diabelli: Sonatina op.168/3, 1. stavek
B. Glavina: Lev
L. Schytte: Etuda op.69, št.5 Morska deklica
Minutaža: 6:00 min.
________________________________________

15.49 - 15.57
Ema Žgavc
Roj.: 2013
Glasbena šola Vinka Vodopivca Ajdovščina
Učiteljica: Kristina Morelj Gec
L. van Beethoven: Sonatina v F-duru, dbo 5, št. 2, 1. Allegro assai
A. Siklós: Ples, op. 41, št. 2
B. Glavina: Trobentice
Minutaža: 7:00 min.
________________________________________

15.57 - 16.05
Tia Belovec
Roj.: 2014
Glasbena šola Postojna
Učitelj: David Trebižan
A. Stojanov: Snežinke
A. Grečaninov: Otožna pesem
J. Šurovski: Tema z variacijami v a-molu
J. Šurovski: "Snežena kepa" iz suite Zima
Minutaža: 6:30 min.
________________________________________

16.05 - 16.12
Matic Bogataj
Roj.: 2013
Glasbena šola Idrija
Učiteljica: Elena Starceva Somun
J. S. Bach: Dvoglasna invencija v C-duru
F. Shopen: Polanaise g-mol (Oeuvre posthume)
W. F. Bach: Rigaudon
R. Glier: Prelude Des-dur
Minutaža: 5:00 min.
________________________________________

16.12 - 16.19
Aleks Fatur
Roj.: 2014
Glasbena šola Postojna
Učiteljica: Snježana Pleše Žagar
M. Tomc: Cigančki plešejo
M. Tomc: Pesem o ptički
D. Kabalevski: Sedem humornih variacij na ukrajinsko narodno pesem, op.51
Minutaža: 6:20 min.
________________________________________

PAVZA
Tonske vaje tekmovalcev

________________________________________

17.10 - 17.16
Brina Kavčnik
Roj.: 2014
Glasbena šola Vrhnika
Učiteljica: Kaja Stražar
L. van Beethoven: Sonatina v G-duru, 1. in 2. stavek
D. Kabalevski: Rondo - Ples, op. 60
B. Glavina: Metuljček
Minutaža: 5:00 min.
________________________________________

17.16 - 17.24
Julija Kobal
Roj.: 2013
Glasbena šola Postojna
Učiteljica: Angelina Nanut Kalič
F. Kuhlau: Sonatina op. 55 C-dur, 1.st. Allegro
B. Glavina: Mala cvetlična suita: Spominčice
B. Bartok: Mikrokozmos 5: Kmetov ples št. 128 Moderato
B. Bartok: Za otroke 2: 39 Allegro moderato
Minutaža: 7:10 min.
________________________________________

17.24 - 17.33
Vasja Krebel
Roj.: 2014
Glasbena šola Sežana
Učiteljica: Tamara Ražem Locatelli
W. A. Mozart: Dunajnske sonatine št. 1, 4. st, Rondo v C-duru
C. Chaminade: Elegie, op. 126
R. Schumann: Saint Nicolas, op. 68
Minutaža: 7:00 min.
________________________________________

17.33 - 17.43
Karolina Kumar
Roj.: 2013
Glasbena šola Nova Gorica
Učiteljica: Andreja Konjedic
J. S. Bach: Mali preludij v a-molu
W. A. Mozart: Sonatina v C-duru: 1. st. Andante, 2.st. Rondo: Allegro
S. Prokofjev: Tarantela op. 65
Minutaža: 8:00 min.
________________________________________

17.43 - 17.50
Megi Miklavec
Roj.: 2014
Glasbena šola Sežana
Učiteljica: Jana Zupančič
M. Mier: Fountain of dreams
F. Amirov: Godčeva pesem
S. Malič: Valček št.1
B. Glavina: Metuljček
Minutaža: 6:00 min.
________________________________________

17.50 - 17.57
Hana Ogrizek
Roj.: 2014
Glasbena šola Postojna
Učiteljica: Saša Crnobrnič
N. Ljubarski: Variacije na temo ruske ljudske pesmi
M. Goršič: Češnja
P. I. Čajkovski: Nova punčka, op. 39
Minutaža: 5:50 min.
________________________________________

17.57 - 18.05
Vita Pišlar
Roj.: 2013
Glasbena šola Koper - podružnica Izola
Učiteljica: Vesna Zuppin
J. S. Bach: Dvoglasna invencija v F-duru št.8
F. Mendelssohn: Romanca brez besed op.30, št.6
R. Schumann: Fantazijski ples op.124, št.5
Minutaža: 6:30 min.
________________________________________

18.05 - 18.14
Pia Polanc Cipot
Roj.: 2013
Glasbena šola Nova Gorica
Učiteljica: Barbara Mačkić
J. Haydn: Sonata D dur, Hob XVI/14, Allegro
C. Ph. E. Bach: Solffegio
I. Berkovič: Variacija na temo Paganini
Minutaža: 7:30 min.
_______________________________________

18.14  -18.23
Aleksej Rus
Roj.: 2013
Glasbena šola Idrija
Učitelj: Armin Ćoralić
J. S. Bach: Dvoglasna invencija št.1 v C-duru
K. Jeraj: Sneguljčica
I. Berkovič: Variacije na rusko narodno pesem
Minutaža: 7:30 min.
________________________________________


19.30 PODELITEV NAGRAD IN KONCERT NAGRAJENCEV
 

Sobota, 20.4.2024
8.55 POZDRAV RAVNATELJA


  9.00  Kategorija 2.b
________________________________________

9.00 - 9.20
Pavla Vezjak
Roj.: 2006
Glasbena šola Idrija
Učitelj: Armin Ćoralić
L. van Beethoven: Sonata op.13, št.8, 1. stavek ("Patetična")
C. Debussy: Preludij iz 1. knjige, št. 10, La Cathedrale engloutie... (Potopljena katedrala)
S. Rachmaninoff: Etude-Tabeaux op.33, št 4 v d-molu
Minutaža: 17:15 min.
________________________________________

9.20 - 9.40
Julija Cante
Roj.: 2006
Glasbena matica v Furlaniji Julijski krajini
Učiteljica: Beatrice Zonta
L. van Beethoven : 1. st. Allegro iz Sonate v f-molu, op. 2 št. 1
J. Brahms : Intermezzo v A-duru, op. 118, št. 2
F. Chopin : Etuda v Ges-duru, op. 10, št. 5
C. Debussy: Rêverie
C. Debussy : Doctor Gradus ad Parnassum
Minutaža: 17:30 min.
________________________________________

9.40 - 10.00
Roman Drucker
Roj.: 2006
Zasebnik
Učitelj: Siavush Gadjiev
J. S. Bach: Preludij in fuga v C-duru, BWV 870 (WTK II)
F. Chopin: Nokturno v c-molu, op.48, št.1
F. Liszt: Venezia e Napoli, S. 162: Supplément aux Années de pèlerinage II: III. Tarantella
Minutaža: 18:45 min.
__________________________________________________________________

10.00 - 10.22
Ana Poljanšek Žagar
Roj.: 2006
Gimnazija Koper - UG
Učiteljica: Selma Chicco Hajdin
J. Haydn: Sonata v c-molu, Hob. XVI:20, I st. - Moderato
R. Schumann : Fantasiestücke, op. 12 - Des Abends, Aufschwung, Warum?, In der Nacht
Minutaža: 20:00 min.

 

   11.15  Kategorija 1.c

11.15 - 11.30
Ludovica Bucher
Roj.: 2010
SCGV Emil Komel Gorica
Učiteljica: Maia Glouchkova
J. S. Bach: Dvoglasna invencija v E-duru, št.6
W. A. Mozart: Sonata v F-duru K332, 1.st
S. Rachmaninov: Preludij v g-molu, op. 23, št. 5
Minutaža: 13:00 min.
________________________________________

11.30 - 11.44
Hana Čančula
Roj.: 2009
Glasbena šola Postojna
Učiteljica: Saša Crnobrnič
W. A. Mozart: Sonata v C-duru, KV 309, Allegro con spirito
C. Debussy: Arabeska št. 1
B. Glavina: Tango duet
Minutaža: 12:20 min.
___________________________________________

11.44 - 11.56
Ana Beatriz Kavčič
Roj.: 2010
Glasbena šola Nova Gorica
Učiteljica: Andreja Konjedic
J. S. Bach: Dvoglasna invencija v a-molu
J. Haydn: Sonata v D-duru, Hob. XVI:37, 1. st. Allegro con brio
F. Chopin: Valček v As-duru
Minutaža: 10:00 min.
________________________________________

11.56 - 12.10
Lukas Kovač Takahashi
Roj.: 2010
Glasbena šola Vrhnika
Učiteljica: Kaja Stražar
J. Haydn: Sonata v C-duru, Hob. XVI: 35, 1. st. Allegro con brio
B. Glavina: Idrijska suita, III. Ob Divjem jezeru, IV. Ples
C. Debussy: Clair de lune
Minutaža: 11:50 min.
________________________________________

12.10 - 12.23
Nikita Krebel
Roj.: 2010
Glasbena šola Sežana
Učiteljica: Tamara Ražem Locatelli
  A. Scarlatti: Sonata f-mol
W. Niemann: Sanje op. 33
B. Papandopulo: Ten Musical Impressions: II, III, IV, V, VIII, IX
Minutaža: 11:00 min.
________________________________________

12.23 - 12.38
Martin Matkovič
Roj.: 2010
Glasbena šola Vrhnika
Učiteljica: Kaja Stražar
J. S. Bach: Triglasna invencija v h-molu
W. A. Mozart: Sonata v F-duru, KV 332, 1. st. Allegro
F. Mendelssohn Bartholdy: Rondo Capriccioso, op. 14
Minutaža: 13:00 min.
 


  14.15  Kategorija 2.a
________________________________________

14.15 - 14.34
Veronika Cej
Roj.: 2007
Gimnazija Koper - UG
Učiteljica: Aleksandra Češnjevar Glavina
B. Glavina: Zen preludiji (izbor: Skozi sonce, 19 dežnih kapljic)
L. van Beethoven: Sonata op. 10, št. 2, v F-duru: Allegro, Allegretto, Presto
S. Rachmaninov: Preludij op. 32, št. 12, v gis-molu
Minutaža: 17:00 min.
________________________________________

14.34 - 14.50
Goran Košuta
Roj.: 2007
Glasbena matica v Furlaniji Julijski krajini
Učiteljica: Claudia Sedmach
D. Scarlatti: Sonata v G-duru, K. 477
F. Chopin: Nokturno v cis-molu, op.27, št. 1
R. Schumann: Intermezzo op.26, št. 4
B. Bartok: Allegro barbaro BB63 (sz 49)
Minutaža: 14:00 min.
________________________________________

14.50 - 15.10
Pablo Kovač Takahashi
Roj.: 2007
Gimnazija Koper - UG
Učiteljica: Selma Chicco Hajdin
J. S. Bach: Francoska suita v E-duru, št. 6 - Allemande, Courante
B. Glavina: Meditacija št. 3
R. Schumann: Fantazija op. 17, 1. stavek
Minutaža: 17:53 min.
________________________________________

15.10 - 15.30
Benjamin Šušteršič
Roj.: 2008
Glasbena šola Postojna
Učiteljica: Saša Crnobrnič
L. van Beethoven: Sonata v c-molu, op. 13, Grave - Allegro molto e con brio
B. Glavina: Dve arabeski
S. Rahmaninov: Moment musicaux v h-molu op. 16, št. 3
S. Rahmaninov: Moment musicaux v e-molu op. 16, št. 4
Minutaža: 17:30 min.


16.30 PODELITEV NAGRAD IN KONCERT NAGRAJENCEV
 

ORGANIZACIJA TEKMOVANJA

Organizator: GŠ Sežana

Organizacijski odbor:
Predsednik: Tamara Ražem Locatelli
Člani: Jana Zupančič, Tamara Tretjak, Alenka Podgornik Miklavec

Sedež tekmovanja:
Srednja dvorana Kosovelovega doma Sežana, Kosovelova ul. 4/A

Svet tekmovanja:
Predsednik: Ivo Bašič
Člani sveta: Edvard Popit, Bernarda Paškvan

Izžrebana črka: S

Razglasitev rezultatov:
Rezultati bodo objavljeni najpozneje v dveh urah po končanem tekmovanju v posamezni kategoriji na oglasni deski Kosovelovega doma in na spletni strani ZPGŠ

Posebne nagrade:
Na predlog komisije bodo na tekmovanju podeljene posebne nagrade za najvišje doseženo število točk na celotnem tekmovanju, za najmlajšega obetavnega pianista, za najboljšo izvedbo slovenskega avtorja, za najboljši umetniški vtis v nižjih oziroma višjih kategorijah.

Obdelava podatkov:
Mateja Tragin
Friderik King

ŽIRIJA:
Predsednik žirije za kategorijo začetniki, kategoriji 1A in 1B: Bojan Glavina
Člani: Saša Crnobrnič, Barbara Mačkić, Valentina Češnjevar, (nadomestni član za 1.B kategorijo Armin Ćoralić)

Predsednik žirije za kategorije 1C,  2A in 2B: Denys Masliuk
Člani žirije: Selma Chicco Hajdin, Aleksandra Češnjevar Glavina, Armin Ćoralić

 

 

Glasba je višje razodetje kot vsa modrost in filozofija.


Ludwig van Beethoven